Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Polish
Slovak
Skype Me™!

Reservation

Format: 26.05. 2024
Format: 26.05. 2024

Mljet

Ostrov Mljet patrí do skupiny ostrovov južnej Dalmácie a bol vyhlásený za Národný park. Mljet je široko ďaleko známy vďaka svojím kultúrno-historickým pamiatkam a bujnej stredomorskej vegetácií. Je to najzalesnenejší ostrov Chorvátska s obzvlášť čistým morom a kľudnými piesčitými zálivmi a vďaka týmto atribútom sa radí medzi 10 najkrajších ostrovov na svete.

Severozápadná časť ostrova bola vyhlásená v roku 1960 za Národný park a jeho súčasťou sú aj dve nádherné slané jazerá,ktoré sú unikátnym geologickým a oceánografickým úkazom. Veľké aj Malé jazero boli pôvodne sladkovodné. Dnes je voda v nich o niečo teplejšia ako v okolitom mori a koncentácia soli je miernejšia. V jazerách žije množstvo unikátnych morských živočíchov a rýb.

Okrem bujnej stredomorskej vegetácie tu turisti nájdu aj cenné antické pamiatky a benediktínsky kláštor z 12.storočia, ktorý sa nachádza uprostred Veľkého jazera na malom ostrovčeku.

Jedinečný panoramatický výhľad, ktorý sa turistom naskytá pri cestách ostrovom, čarokrásne pobrežia, útesy, skaly a početné ostrovčeky,husté lesy okolitých kopcov, ktoré vedú strmo nad morom a starobylé dedinky v skalách očaria každého návštevníka tohto ostrova.

Mljet
Mljet
Mljet
Mljet
Mljet
Mljet
Mljet
Mljet
Mljet
Mljet