Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Polish
Slovak
Skype Me™!

Reservation

Format: 17.04. 2024
Format: 17.04. 2024

Škola windsurfingu

V ponuke školy windsurfingu nájdete skupinové kurzy windsurfingu pre začiatočníkov aj pokročilých, individuálne lekcie aj možnosti prenájmu windsurfingovej výstroje.

Výuka windsurfingu je otvorená pre všetkých vo veku od 7 rokov, ktorý vedia plávať. Denne sa trénuje prevažne 3-4,5 hodiny počas dopoludnia v čase od 9-12 hodiny a popoludní  v čase od 13-18 hodiny. Pre deti mladšie ako 12 rokov, sa berie do úvahy ich vytrvalosť po porade s rodičmi.

Pre výuku windsurfingu máme plachty aj dosky rôznych veľkostí, vhodné pre rôzne vekové kategórie a poveternostné podmienky. Windsurfingové vybavenie vyberáme s ohľadom na úroveň klienta – pre začiatočníkov používame začiatočnícku výstroj a pri rôznych úrovniach pokročilých klientov prispôsobíme výstroj potrebám klienta.Dosky aj plachty sú vyrobené z kvalitných materiálov, tak aby ich mohol aj mladší či starší účastník kurzu ovládať bez akýchkoľvek problémov. Výstroj pre začiatočníkov je prispôsobená k ľahkej manipulácií a jednoduchým manévrom.

Kurz a lekcie windsurfingu môžu prebiehať v štyroch jazykoch: chorvátsky, anglicky, poľsky a slovensky. Jednotlivé skupiny sú zložené najviac z 5 účastníkov pod vedením jedného inštruktora. To umožňuje inštruktorom, aby mohli venovať každému v skupine dostatok času a pozornosti.

Tento rok naša škola windsurfingu otvára sezónu budúcim aj doterajším klientom a windsurfistom už 28.4.2013.Veríme, že nám počasie dopraje aspoň tak ako minulú sezónu a tešíme sa na nové stretnutia, kopec zážitkov a zábavy pri windsurfingu.

Kurz pre začiatočníkov

Odporúčaná dĺžka trvania kurzu je 20 hodín. Začiatok kurzu sa skladá z teoretickej časti, tréningu na simulátore a praktickej časti v mori.

Prvá lekcia je viac teoretická zatiaľ čo ďalšie lekcie účastníci kurzu trávia predovšetkým na mori s inštruktorom. Inštruktori  k jednotlivým účastníkom pristupujú individuálne a podľa miery zdatnosti môžu účastníci už počas druhej hodiny skúšať aj manipuláciu s plachtou na doske v mori.Teoretická časť zahŕňa témy ako je smer vetra, podmienky pre windsurfing, priebeh jednotlivých manérov, plavba po vetre, do vetra atd. Okrem toho sa účastníci kurzu naučia ako rozpoznať nežiaduce a nebezpečné podmienky ako sú morské prúdy,  silu vetra a pod.Cieľom prvej lekcie je aj to, aby účastníci sami dokázali posúdiť svoje dispozície a záujem o tento šport a na jej základe sa rozhodli, či chcú v kurze pokračovať.  

Počas  lekcií sa účastníci učia získať stabilitu na windsurfingovej doske v mori. V priebehu kurzu sa  naučia samostatne jazdiť na doske pri ľahšom vetre, základné jednoduché obraty a naučia sa  vrátiť sa na miesto, z ktorého štartovali.  Je veľmi dôležité, aby sa všetci účastníci kurzov naučili rozpoznávať podmienky, ktoré zodpovedajú úrovni ich vedomostí a aby nepodceňovali nebezpečenstvo na mori.

Osobitnú pozornosť venujú inštruktori deťom od 07-14 rokov. Vďaka odľahčenému vybaveniu dnes už nie je žiadny problém, aby sa do športu ako je windsurfing zapojili aj deti. Moderné vyučovacie metódy umožňujú, aby sa deti zúčastnili kurzu zábavnou formou a prostredníctvom hry si osvojili základy windsurfingu.

Ideálne umiestnenie našej školy poskytuje našim klientom pocit bezpečia.

Tento kurz môžete absolvovať  aj viac krát. Ak nesurfujete často a chcete trénovať aby ste sa vo windsurfingu posunuli ďalej môžete na to využiť práve tento kurz. Inštruktori sa zamerajú na to čo potrebujete zlepšiť a nadviažu na metodiku tak, aby každý dosiahol počas kurzu progres vo svojej úrovni.

Pri opakovaní kurzu môžete využiť zľavu 10%

Kurz pre pokročilých

Pokročilý kurz je pokračovaním kurzu pre začiatočníkov. Odporúčaná dĺžka trvania kurzu je 20 hodín, počas ktorých sa účastníci kurzu učia 5 nových prvkov:  obrat po vetre, rýchly obrat do vetra, windsurfing s traperzom, jazda do vetra a plážový štart. Je určený pre všetkých, ktorí získali lepšiu stabilitu na doske v mori a chcú zlepšiť svoju techniku surfovania a napredovať vo windsurfingu za stredne silného vetra.

Tento kurz môžete absolvovať aj viac krát. Ak nesurfujete často a chcete trénovať aby ste sa vo windsurfingu posunuli ďalej môžete na to využiť práve tento kurz. Inštruktori sa zamerajú na to čo potrebujete zlepšiť a nadviažu na metodiku tak, aby každý dosiahol počas kurzu progres vo svojej úrovni.

Pri opakovaní kurzu môžete využiť zľavu 10%

Kurz pre nadšencov windsurfingu- play fun

Ak ste po úspešnom ukončení kurzu pokročilých a stále máte chuť pokračovať ďalej je tu pre Vás kurz – play fun. Zahŕňa surfovanie bez strednej plutvy, jazda v putkách, surfovanie v sklze, zlepšovanie techniky otáčania po vetre aj do vetre atd. Kurz sa odohráva výhradne pri stredne silnom až silnom vetre.

Nevieme Vám na 100% zaručiť, že vietor bude fúkať ideálne cez celú dobu trvania kurzu, pretože počasie je nevyspytateľné a zlé časy môžu nastať aj tam, kde vždy fúka. Ale vieme vám sľúbiť, že  s windsurfingom zažijete veľa zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.

Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu
Škola windsurfingu