Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Polish
Slovak
Skype Me™!

Reservation

Format: 17.04. 2024
Format: 17.04. 2024

Dubrovnik

Dubrovnik je jedným z najatraktívnejších a najslávnejších miest v stredomorí. Toto fascinujúce mesto s nespočetnými historickými a umeleckými pamätihodnosťami je pýchou chorvátskych dejín.Vďaka svojej prírodnej kráse a historickému dedičstvu bol zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Jednou z najväšších turistických zaujímavostí a historickým príkladom rozvoja architektúry sú mestské hradby, ktoré patria k najmonumentálnejším pamiatkam v Európe. Prvé stavebné kamene boli položené už v 8.storočí aj keď najväčší rozmach stavba zaznamenala v 15. a 16. storočí. Pevné hradby vystavané do tvaru nepravidelného mnohouholíka nedokázalo vážne poškodiť ani zemtrasenie v roku 1667.

V oblasti mesta Dubrovnik sa nachádza cez 80 sakrálnych objektov z čoho tridsiatku tvoria historicky veľmi hodnotné starobylé katolícke kostoly. V historickej časti mesta sa nachádzajú aj mnohé galérie a múzeá, v ktorých sa zachovali vzácne exponáty z bohatej minulosti Dubrovníka. Veľkej návštevnosti sa teší  Umelecká galéria, v ktorej vystavujú svoje obrazy najmä chorvátsky maliari, ale často sa tu organizujú aj špeciálne témetické výstavy.

Dubrovnik je mestom s bohatou kultúrnou ponukou, konajú sa tu mnohé koncerty, divadelné predstavenia, rôzne festivaly. Preslávený je tradičný "Dubrovački ljetni festival", v rámci ktorého sa početné koncerty a predstavenia konajú priamo pod holým nebom  na rôznych miestach v meste.

Dubrovnik
Dubrovnik
Dubrovnik
Dubrovnik
Dubrovnik
Dubrovnik
Dubrovnik