Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Croatian
Polish
Slovak
Skype Me™!

Reservation

Format: 23.07. 2024
Format: 23.07. 2024

Hvar

Ostrov Hvar, nazývaný aj kráľom dalmatínskych ostrovov, je známy už od staroveku pre svoju dôležitú strategickú a námornú polohu a bohatstvu  prírodných zdrojov. Ostrov Hvar sa nachádza medzi ostrovmi Brač, Vis, Korčula a poloostrovom Pelješac. Je dlhý 68 km pričom jeho najväščia šírka je len 10,5 km.

Tento prekrásny ostrov sa pýši príjemnou mediteránskou klímou a bujným subtropickým rastlinstvom, pri najväščom počte slnečných dní v roku. Vďaka svojmu miernemu podnebiu, teplým zimám a príjemným letám patrí medzi prvých 10 najobľúbenejších ostrovov na svete.

Na ostrove nie sú prírodné vodné toky a najvyšším vrchom ostrova je Sv. Nikola (626 m). Obyvatelia tu žijú predovšetkým z poľnohospodárstva: pestujú vinnú révu, olivy, figy a levandulu. Turistický ruch je najviac rozvinutý v meste Hvar, Jelsa a Starom Grade.

Mesto Hvar je jedinečnou kombináciou bohatého historického dedičstva a prekrásnej stredomorskej prírody. Nachádza sa v malebnom prírodnom prostredí, na južnej slnečnej strane ostrova.

Slávu a moc Hvar získal už v stredoveku ako dôležitý prístav benátskej námornej ríše. Dnes je toto turistické stredisko na ostrove jednou z najpopulárnejších destinácií v dalmatínskej riviére - mesto usmievavých a priateľských obyvateľov.

Ďalším známym mestom ostrova Hvar je Stari Grad, ktorý  je najstarším mestom v Chorvátsku. Starí Gréci ho založili už v roku 384 pred Kristom. Povestné „srdce“ ostrova ako je Stari Grad často pomenovávaný je postavený na mieste, kde hlboký morský záliv plynule prechádza do úrodnej ostrovnej doliny, posiatej hojnými vinicami,olivovými hájmi a levandulou, ktoré sú tu pestované už z čias antiky. Vďaka svojej polohe bol po stáročia prístaviskom pre námorníkov a dodnes je útočiskom a obľúbenou zastávkou pre tých,ktorý sa plavia po Jadrane.

V centre ostrova Hvar sa nachádza Jelsa, čisté a príjemné mestečko. Jelsa je obklopená ostrovnými vrchmi  - na západe St.Nikola, na východe Hum,na juhu sú to pahorky Top, Samotorac a Gozd, zatiaľ čo na severnej strane mestečko chráni pohorie Burkovo. Mestečko Jelsa tak ako ostrov Hvar je plná mnohých kultúrnych a historických pamiatok.