Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Polish
Slovak
Skype Me™!

Reservation

Format: 17.04. 2024
Format: 17.04. 2024

O Chorvátsku

Chorvátska republika má rozlohu 56 542 km2 a 31 067 km2 teritoriálneho mora, takmer 5 miliónov obyvateľov a jeho hlavným mestom je Zagreb (cca 1 mil. obyvateľov).
 
Chorvátsko má jedno z najčlenitejších pobreží v Európe a patrí mu okolo 1185 ostrovov a ostrovčekov. Významným prvkom v Chorvátsku je ekológia – v tejto krajine je sedem národných parkov s panenskou chránenou prírodou. Jedným z nich sú aj Plitvické jazerá , ktoré sú na zozname UNESCO ako súčasť svetového kultúrneho a prírodného dedičstva.
 
Rozloha: 56.542 (pevnina) + 31.067 (teritoriální more) km2
 
Podnebie a more
 
Jadranské more je najčistejšie more v Európe, dno vidieť až do hĺbky 50 metrov. Priemerná teplota vzduchu v letných mesiacoch sa pohybuje okolo 29oC, mora 25oC.
Pláže sú prevažne kamienkové, kamenisté, skalnaté, štrkové.
 
Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, odraz kamenných útesov v mori, termálne pramene, mohutné pohoria na skok od mora, či malebné mestá v nížine ... kto by iba v niekoľkých vetách dokázal povedať všetko o tom, čo Chorvátsko ponúka návštevníkovi. Na celom pobreží Chorvátska hádam nenájdeme miesto, ktoré by nebolo vhodné na kúpanie a opaľovanie. V neposlednom rade priateľské a pohostinné obyvateľstvo s ktorým sa dorozumieme aj bez slovníka, sú dôvodom k tomu, že Chorvátsko je pre slovenských turistov krajinou číslo jeden.
 
JUŽNÁ DALMÁCIA

Rozprestiera sa od polostrova Pelješac až po hranice Čiernej hory. Jej dominantou je mesto Dubrovnik, jedno z najkrajších v celom Stredomorí. Mierna klíma s vysokým počtom slnečných dní, stredomorská vegetácia a teplé more sú hlavným lákadlom pre návštevníkov tejto najjužnejšej časti chorvátskeho jadranského pobrežia.