Orebic - Perna
Array
Array hPa Hun.:%
km/h
Wind:
Kontakt
+385 98 930 3592

+421 904 310 237
Croatian
English
Polish
Slovak
Skype Me™!

Reservation

Format: 23.07. 2024
Format: 23.07. 2024

Perna

Malebná rekreačná dedinka, ožiarená po celý deň slnkom,sa nachádza na juhozápadnej časti polostrova Pelješac necelé 3km od mesta Orebić. Je situovaná v peknom prírodnom prostredí.

V jej pozadí sa týči skalnatý horský masív s najvyšším vrchom sv.Ilja (961m.n.m), ktorý je navštevovaným turistickým miestom predovšetkým pre nezabudnuteľný výhľad a typickú, rázovitú, ničím nenarušenú prírodu.

Krása a čistota priezračného mora, romantické zálivy, unikátne historické pamiatky ako i typická slovanská pohostinnosť a prívetivosť sú zárukami, že výberom tejto oblasti ako cieľa na strávenie letnej dovolenky nebudú ani tí najnáročnejší turisti sklamaní.

Rekreačnú obec tvorí niekoľko desiatok domov a apartmánových domov a nachádza sa tu aj hotelový komplex zložený z niekoľkých budov, bungalovov a z kempingu. Je tu k dispozícii malá samoobsluha, obchodík so suvenírmi a potrebami pre dovolenkárov, nechýba ani kaviareň a reštaurácie s grilom.

Unikátnou pamiatkou je starobilý kostolík nad dedinkou, odkiaľ sa turistom naskytne prekrásny výhľad na Korčulu a pobrežie poloostrova.

Letovisko ponúka bohaté možnosti športového vyžitia ako i vychádzok do okolia. Vďaka svojej polohe a klimatickým podmienkam je Perna (spolu s letoviskami Kučište a Viganj) preslávená ako svetovo vyhľadávané miesto pre windsurfing.

Perna je vhodnou dovolenkovou destináciou pre turistov vyhľadávajúcich pokojnejšiu atmosféru, ktorí radi vnímajú čistú krásu prírody. Vôňa oleándrov, prastaré olivovníky, bohato zarodené vinice tu ponúkajú všetkým návštevníkom, aby sa aspoň na pár chvíľ priblížili prírode. Ochutnávajúc lahodné víno v malej miestnej Konobe, ktorú by ste  nevymenili za žiadny z luxusných hotelov sa započúvate do starých ľúbezných  dalmatínskych piesní, aby ste si dokonale oddýchli a zabudli na každodennú rutinu.

Príjemné teplé večery sú tu ako stvorené na prechádzku či posedenie pri mori. Okrem nezabudnuteľného pohľadu na tisíce hviezd odražajúcich sa na trblietavej morskej hladine Vás očarí krásne osvetlené romantické mestečko Korčula. Ná svoje si prídu aj návštevníci vyhľadávajúci rušné večerné korzo s množstvom obchodíkov, ale aj diskotéky, ktoré nájdu v neďalekom Orebići či na protiľahlej Korčuli, kde aj po celú noc premávajú vodné taxíky.

 

Šport

Blízky areál hotelového komplexu poskytuje pre všetkých turistov miesto pre plážový volejbal, basketbal a cvičenie aerobiku. V kempe je požičovňa kajakov, horských bicyklov a windsurfingovej výstroje. Požičovňu vodných bicyklov, vodných skútrov, vodné banány, školu potápania ako aj tenisové kurty nájdete v neďalekom Orebići.

Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna
Perna